ciao
Blog > Komentarze do wpisu
maseczka na wypadanie wlosow

Maseczka miodowo - cytrynowa
Przygotuj mieszaninę miodu i soku z cytryny. Wmasuj ją we włosy i skórę głowy. Zmyj szamponem po pół godziny. Będzie to nie tylko zapobieganie wypadaniu włosów. Mieszanka pomocna nie tylko na wypadanie włosów, ale też na inne problemy, takie jak łupież i nadmierna suchość włosów.

 

· Czosnek pomaga zwalczać łupież. Musimy tylko przygotować płyn z dwóch rozgniecionych ząbków czosnku i szklanki wody. Raz w tygodniu należy nim myć włosy.

· Włosom matowym blasku doda płukanka z cytryny i octu. Trzeba ją przygotować z 1/2 litra ciepłej , przegotowanej wody, soku z połowki cytryny i łyżki octu winnego. Płynem płuczemy wilgotne włosy.

· Włosy nie będą się przetłuszczać, jeśli systematycznie będziemy je płukać w płukance z mięty i pokrzywy. Płukankę należy przygotować mieszając po łyżce suchej pokrzywy i mięty i zalewając je wrzątkiem. Po odcedzeniu tym płynem spłukujemy mokrą głowę.

· Na włosy suche i zniszczone dobrze działa kompres z oliwy z oliwek. Napierw należy trochę rozgrzać olej, potem nakładamy go na włosy, które zawijamy woreczkiem foliowym i owijamy ręcznikiem. Po 30 minutach kompres zmywamy pod bieżącą wodą z szamponem.

· Jeśli masz słabe włosy z tendencjami do wypadania, to wypróbuj maseczkę z piwa i żółtka. Najpierw trzeba dwa żółtka wymieszać z trzema łyżkami piwa do konsystencji papki, którą nakładamy na włosy i owijamy woreczkiem foliowym. Po pół godzinie zmywamy ją pod bieżącą wodą i myjemy włosy szamponem

poniedziałek, 07 grudnia 2009, fiore123

Polecane wpisy

Komentarze
2010/08/13 08:20:45
Jest wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów na wypadanie włosów. Jednym z nich są specjalne maseczki na wypadające włosy. Jak je przygotować i jakie mają działanie? O tym tutaj : www.handsomemen.pl/porady,wypadanie_wlosow,3752,maseczki_na_wypadanie_wlos_w.html Polecam!