ciao
piątek, 28 maja 2010
Nowy blog

Od teraz bede pisala na nowym miejscu

hobbyinietylko.blogspot.com

12:50, fiore123
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 maja 2010
sznurowanie butow:-)

12:48, fiore123
Link Komentarze (4) »
piątek, 30 kwietnia 2010
schemat krowysobota, 17 kwietnia 2010
schemacik krowy

piątek, 02 kwietnia 2010
WESOLYCH SWIAT!

czwartek, 25 marca 2010
amaretti

 


Na ok. 40 sztuk:

  • 2-3 białka
  • 300g cukru pudru
  • 300g drobno zmielonych migdałów
  • kilka kropli ekstraktu migdałowego lub odrobinę amaretto
  • cukier puder do obtaczania amaretti


Wymieszać migdały i cukier, dodawać po jednym białku (ewentualnie również ekstrakt migdałowy lub amaretto), dobrze wymieszać. Ciasto musi być dosyć zwarte. Jeśli jest zbyt luźne, dodać łyżkę lub dwie zmielonych migdałów. Formować małe kulki stożki, obtaczać je w cukrze i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec ok. 15 minut w 150°.

 

 

Ingredienti

250g di mandorle dolci
50g di mandorle amare
300g di zucchero
4 albumi
burro

Preparazione

1- Mettete le mandorle senza guscio in acqua bollente per un minuto, pelatele e tostatele in forno.

2- Mettetele in un mortaio con lo zucchero e pestatele, aggiungendo poco per volta gli albumi.

3- Quando il composto sarà omogeneo, versatelo in una tasca da pasticciere con bocchetta a stella e create sulla teglia da forno, precedentemente imburrata, dei mucchietti ben distanziati tra di loro.

4- Infornate e fate cuocere a 160 gradi per 15/20 minuti, finchè gli amaretti non saranno ben dorati, quindi toglieteli dal forno e lasciateli raffreddare. Staccateli dalla teglia con attenzione e solo una volta raffredati per evitare che si rompano.

sobota, 20 marca 2010
WIOSNA!

Przyjście wiosny


Naplotkowała sosna
Że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
-Przyjedzie pewno furą…
Jeż się najeżył srodze:
-Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął :-Ja nie wierzę,
Przyjedzie na rowerze.

Kos gwizdnął: -Wiem coś o tym,
Przyleci samolotem.
-Skąd znowu –rzekła sroka-
Ja z niej nie spuszczam oka
I w zeszłym roku w maju
Widziałam ją w tramwaju.
-nieprawda! Wiosna zwykle
Przyjeżdża motocyklem.

-A ja wam dowiodę,
Że właśnie samochodem.
-Nieprawda bo w karecie!
W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
Że płynie właśnie łódką!

A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiatki za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią –Witaj wiosno.

Jan Brzechwa
sobota, 13 marca 2010
nowy wzorek dla was

piątek, 12 lutego 2010
SNIEG W RZYMIE!!!!

Tak wygladal dzisiaj rano Rzym.Dzieci widzac snieg dziwia sie bardzo,a dorosli zamieniaja sie w dzieci bawiac sie w sniezne wojny,lepiac balwany:-)

Nic dziwnego, bo ostatnim razem widziano tutaj snieg ,az 24 lata temu!Ciekawe tym razem jak dlugo bedziemy na niego czekac ?

czwartek, 04 lutego 2010
Dla milosnikow kotow :o)

środa, 03 lutego 2010
Zolw grecki

ŻÓŁW GRECKI

Żółw ten jest często przywożony przez polskich turystów z południa Europy, stąd też jest najczęściej hodowanym gadem w naszych domach.
Długość jego wypukłego karapaksu dochodzi do 25 cm, natomiast plastron jest płaski, z obu boków zagięty ku górze. Samce tylną powierzchnią plastronu mają nieco wklęsłą, natomiast samice płaską lub lekko wypukłą. Żółw greckiGłowa częściowo pokryta regularnymi tarczkami, zakończona jakby dziobem. Przednie kończyny nieco spłaszczone, tylne słupowate. Gruby, krótki ogon zakończony jest twardym kolcem. Żółw grecki potrafi głowę i nogi wciągnąć do pancerza. Tarcze karapaksu mają barwę jasnożółtą lub oliwkowobrązową z ciemnobrązowymi lub czarnymi plamami w środku. Nieosłonięte części ciała mają jednolitą szarą lub jasnooliwkową barwę.
Żółw grecki prowadzi wybitnie lądowy tryb życia, nie wchodząc do wody. Pokarmem jego są soczyste łodygi i liście, kwiaty i owoce, sporadycznie małe kręgowce. Raz w roku w maju lub czerwcu samice składają jaja do wygrzebanych przez siebie w ziemi jamek. Żółw grecki do tego stopnia jest ciepłolubny, że przy niskich temperaturach przestaje się poruszać i zapada w letarg.
Jego naturalnym środowiskiem są suche, kamieniste, porośnięte trawą tereny Półwyspu Bałkańskiego, Sycylii, Korsyki i Sardynii oraz południe Półwyspu Apenińskiego. Gatunek należy do ginących i obowiązuje zakaz wywozu żółwi greckich z krajów śródziemnomorskich.
Utrzymywane w domu żółwie greckie nie są zbyt kłopotliwe. Karmić je należy soczystymi owocami - jabłkami, śliwkami, brzoskwiniami, pomidorami, liśćmi sałaty, marchwią i koniczyną. Nie gardzą również serem, namoczonym w mleku chlebem oraz surowym mięsem. Trzymane w ogródku, potrafią się zagrzebywać w wykopanych przez siebie jamach, a gdy uczynią to jesienią to zapadłszy w letarg przesypiają aż do wiosny. Nie zachęcamy jednak do trzymania ich w domach, gdyż zaledwie ok. 30% przeżywa pierwszy rok.

czwartek, 21 stycznia 2010
moj nowy schemacik

19:59, fiore123
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 stycznia 2010
Serducho dla Was :-)

czwartek, 07 stycznia 2010
BARANW roku 2010 do głosu dojdzie twoja prawdziwa barania natura. Wszystko będziesz robić po swojemu, z dnia na dzień, bez namysłu rzucisz się w wir wydarzeń. Pomogą ci w tym ambicja i pewność siebie. Z takim psychicznym kapitałem masz szansę odnieść sukces... ale czekają cię też rozczarowania. Jedno jest pewne – to rok pełen przygód, który będziesz później wspominać!

Twoja opiekuńcza planeta Mars przez pierwsze pół roku będzie w znaku Lwa. Dzięki temu poczujesz w sobie niezwykłą moc. Zaczniesz mówić tonem nieznoszącym sprzeciwu: „Ma być tak, jak powiedziałam!”. To będzie idealny czas na rozpoczęcie kariery, na działanie w organizacjach lub zarządach i zwyciężanie w konkursach. Tym bardziej że po wakacjach Mars znajdzie się w drugim wzmacniającym go znaku – Skorpionie – i co zaczęłaś wiosną, jesienią masz szansę doprowadzić do finału. Pojawią się jednak przeszkody.
W lipcu i sierpniu twój organizm może zmusić cię do porzucenia zbyt aktywnego trybu życia i zafundowania sobie dłuższego wypoczynku.

Miłość i rodzina
W stałym związku staniesz się dominującą stroną. Twój partner nieraz od ciebie usłyszy: „Kochanie, beze mnie nie dasz sobie rady”. Jak trzeba, tupniesz nogą lub trzaśniesz drzwiami. Będziesz też rzucać na ludzi, a przede wszystkim na swego partnera, wyjątkowy urok. Staniesz się szaloną i nieokiełznaną kobietą, której dziwnie łatwo wybacza się grzeszki. Przez nadmiar energii możesz jednak wystawiać swojego partnera na próbę, zwłaszcza gdy jest spod znaku Byka, Raka, Koziorożca... Doceń
u niego te zalety, które tobie są raczej obce – spokój i opanowanie. Może właśnie dlatego go kochasz, że on jest aż tak inny niż ty? Przeciwieństwa się przyciągają!

Dla samotnych nadchodzący rok stanie się znakomitą okazją do zdobycia kogoś do pary. Nie będziesz stać skromnie w kąciku, tylko zaaranżujesz całą wymyślną sytuację, aby swego przyszłego mężczyznę oczarować i zainteresować swoją osobą.
W rodzinie to właśnie do ciebie zacznie należeć inicjatywa i ostateczny głos w takich ważnych kwestiach, jak duże zakupy, wakacje, spędzanie wolnego czasu, a nawet dobór znajomych. I ta rola faktycznej głowy rodziny będzie ci bardzo odpowiadać!

Praca
Zrobisz dobre wrażenie na innych i znakomicie poradzisz sobie bez szefa. Masz więc duże szanse awansować, objąć samodzielne stanowisko, założyć własną firmę albo przynajmniej wyjść z zaplecza w miejsce, gdzie czaruje się klientów i umawia kontrahentów. Twoja mocna strona to wdzięk, który pozwoli ci łatwo wygrywać konkursy i castingi.
Niestety, typowe dla twojego znaku wady nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! Możesz więc popełniać błędy z powodu pośpiechu i zapatrzenia się we własne, jedynie słuszne pomysły. Bądź bardziej cierpliwa i wyrozumiała dla innych,
a zyskasz na tym.

Finanse
Zostaniesz wystawiona na pokusy spełniania swoich zachcianek na kredyt. Będzie ci się wydawało, że już za chwilę, w jakiś cudowny sposób, radykalnie poprawisz swoją sytuację finansową. Niektórym to się uda, ale nie wszystkim! Dlatego nie powinnaś angażować się w niepewne przedsięwzięcia, a swoje pomysły przedyskutować z przyjaciółmi. Kupuj sobie miłe drobiazgi: dzięki temu mniej będziesz marzyć o rzeczach, które na razie są dla ciebie niedostępne.

Zdrowie
Naucz się zwalniać tempo, w jakim żyjesz. Relaksować się, wyciszać, robić sobie przerwy i wyjazdy. Inaczej będziesz chodzić niewyspana i z podkrążonymi oczami. Przy  twoim raczej chaotycznym trybie życia ważne będzie ustalenie sobie systematycznych ćwiczeń. Jedz regularnie domowe posiłki – a jeśli sama nie masz czasu lub zamiłowania do kuchni, to może twój partner wykaże się tu talentem? Z utrzymaniem wagi nie powinnaś mieć kłopotu, bo przy silnym obecnie Marsie i Plutonie Barany raczej chudną, niż tyją.


CIEKAWOSTKI:

Twój kamień: rubin i diament

Diament – przynosi radość i szczęście, dodaje odwagi. Pomaga w odnalezieniu wewnętrznego spokoju.
Rubin – ma działanie terapeutyczne, jest kamieniem miłości i wielkiej namiętności.

Szczęśliwe związki:
Z tymi znakami masz szansę się zaprzyjaźnić lub przeżyć miłość
- Najlepiej porozumiesz się z LWEM – będzie cię zarówno pociągać erotycznie,
jak i inspirować do nowych pomysłów.
- Wielką zagadką i wyzwaniem będzie SKORPION – zaimponuje ci, ale może wzbudzić także lęk, respekt, a nawet zazdrość.
- Zafascynują cię RYBY, zwłaszcza ich tajemnica i dziwna aura, które je otaczają. Intuicyjnie wyczujesz w nich bratnią duszę, tylko jak tu z nimi się zaprzyjaźnić? Bo jesteście jak pies i kot!

Ważne daty:
w Te dni układ planet będzie wyjątkowo pomyślny dla ciebie, Warto to wykorzystać

7.03 - Wenus i Mars sprzyjają ci w miłosnych podbojach i spełnieniu.

21.03 - Próba sił i sprawdzian – uda się lub nie. Uważaj, masz skłonność przesadzać i przeceniać możliwości.

26.06 - Czas na sukces – zarówno w miłości, jak i pracy zawodowej.

4.10 - Dobry moment, by zacząć nowe przedsięwzięcia, pod warunkiem że je zawczasu dobrze zaplanujesz.


W te dni bądź ostrożna: 4 sierpnia, 14 grudnia
środa, 23 grudnia 2009
Buon Natale!

Image Hosted by ImageShack.us

Buon Natale e  Felice anno 2010.   AUGURI!

18:13, fiore123
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12